Dreiebok NM- Småhund 2021

1001 NO48380/14 Aha Knerten’s Liselotte – Beagle
Tittel: LV N SE UCH NORD VCH NORD J(D)CH
Eier/Fører: Hansen, Arve
Dag 1, Dommer: Kjell Marka

08.00 – Slipp
08.10 – Uttak og los
10.06 – Fikk tap, men har premie inne
10.30 – 2.pr. inne, Losen går
10.50 – 1 pr. Rådyr. Ordre om kobling
11.30 – Nytt slipp
11.39 – Ny los
12.38 – Premie inne
12.38 – Tap
13.48 – Koblet. Full tid, hjort
13.50 – Nytt slipp
14.17 – Ny los
15.12 – Premielos

"Fornøyd hundeeier lytter på los"
«Fornøyd hundeeier lytter på los»

15.55 – 1pr. Rådyr
15.55 – Koblet

Dag 2, Dommer: Rune Hamar

08.00 – Slipp
11.30 – Fot
30 min los
60 min los


1003 NO59223/17 Carnelian’s Farfalla – Beagle
Eier/Fører: Storløkken, Bent Arild

Dag 1, Dommer: Magnus R. Skaug

08.00 – Slipp
08.15 – Fot
08.45 – Los
08.59 – Tap
10.34 – Kobla, reist å slept på nytt
12.28 – Los
13.14 – Premielos
14.29 – Full tid
15.06 – Hund koblet

Prøvedagen Avsluttes

Dag 2, Dommer: John Nesbakken

4 cm snø og varmegrader
«4 cm snø og varmegrader»

08.00 – Slipp
08.05 – Fot
10.22 – Byttet område, Nytt slipp
13.57 – Los, Hare
15.18 – Premielos


Tracker logo


1004 NO37710/19 Sætre Brukets Rally – Beagle

Eier/Fører: Schøyen, Pia Charlotte

Dag 1, Dommer: Rune Hedegart
08.00 – Slipp
09.40 – Fot
10.17 – Kobler og bytter lokasjon
11.07 – Los
11.07 – Rådyr sett
12.10 – Los.
1004
12.36 – Nytt slipp
13.10 – Fot
14.09 – Hund koblet.

 Prøvedagen Avsluttes

Dag 2, Dommer: Bjørnar Bjørkevoll

Hundefører og beagelen Rally er straks klare for slipp
«Hundefører og beagelen Rally er straks klare for slipp»

08.00 – Slipp
08.32 – Los
09.48 – Koblet og nytt slipp
? – Ny los
? – Premielos
? – Hund kom tilbake
10:55 – Nytt slipp
11.31 – Ny Los
14.24 – Premielos, Rev
14.38 – Hund Koblet

Prøvedagen Avsluttet


1005 – NO37099/15 Kvindølen’s Tussa – Drever
Tittel: N SE J(D)CH
Eier/Fører: Skårdal, Asle

Dag 1, Dommer: Rune Hamar

08.00 – Slipp
08.05 – Fot
08.25 – Los
30 min. los
60 min. los
09.57 – Full tid
10.20 – Nytt slipp
11.25 – Los
12.00 – 30 min. los
12.25 – 60 min. los
13.50 – Full tid

Dag 2, Dommer: Kjell Marka

08.00 – Slipp
08.47 – Uttak, Losen går

Losdyr - Hare
Losdyr – Hare

09.15 – Premielos
09.37 – 2.pr inne
10.05 – Tap
10.05 – Losen går
10.46 – 1.pr Hare
11.35 – Nytt slipp
13.08 – Ny Los
13.30 – Premielos
14.02 – Premielos – 2.Pr.
14.40 – 1.Pr. Rådyr



1006 NO39542/18 Aha Knerten’s Tikka – Beagle
Tittel: N SE J(D)CH
Eier: Sjøvold, Mari Kristin
Fører: Sjøvold, Ruben

Dag 1, Dommer: Mats Marka

Slipp: 08,00

1006
«Godt rundt bålet i morgentimene før slipp»

09.30 – Fot
09.40 – Uttak
Premielos
11.53 – Koblet
11.53 – Nytt slipp
14.30 – Uttak
Premielos
15.50 – Koblet

Prøvedagen Avsluttet

Dag 2, Dommer: Kristian Stubberud

08.00 – Slipp
08.02 – Fot
08.19 – Los
09.39 – Premielos
10.11 – Fulltid
10.11 – Hund koblet
10.26 – Nytt slipp
11.29 – Fot
11.38 – Los
12.30 – Premielos
13.09 – Rådyr sett
13.11 – Rådyr sett igjen
13.15 – Fulltid
13.15 – Koblet
13.49 – Nytt Slipp
13.57 – Fot
14.06 – Los
15.50 – Hund Koblet

Prøvedagen Avsluttet


1007 NO48039/17 Bromdalens Pepsi – Drever
Tittel: N SE J(D)CH
Eier/Fører: Dalane, Trond Harald

Dag 1, Dommer: Kristian Stubberud

08.00 – Slipp
08.30 – Los
09.39 – Premielos
09.39 – Tap
09.40 – Gjentak
10.01 – Losdyr sett, Rådyr
10.02 – Losen går fjellstøtt
10.54 – Fulltid, koblet
11.00 – Nytt slipp
11.48 – Fot
12.37 – Los
13.03 – Premie los
Full tid
14.13 – Nytt slipp
14.57 – Fot
15.07 – Los
15.33 – Hund koblet

Prøvedagen Avsluttes

Dag 2, Dommer: Kjell Bentestuen

08.00 – Slipp
10.15 – Harefot under snøen
10.50 – Los
11.47 – Premielos
12.59 – Full tid
14.52 – Hund koblet, byttet lokasjon, Nytt slipp, Fot, Los-Hare, Premielos
15.23 – Full tid



1008 NO35969/17 Kullskogens PK Caos – Beagle
Eier/Fører: Sørumshagen, Kai Arne

Dag 1, Dommer: Finn Hvalsbråten

TRUKKET

Dag 2, Dommer:

TRUKKET


1010 0NO44571/17 Vidringstadsjegerens Kita – Beagle

Tittel: N SE J(D)CH
Eier/Fører: Vidringstad, Bjørn

Dag 1, Dommer: Roy Lindstrøm
08.00 – Slipp
09.45 – Fot
09.52 – Los
11.10 – Full tid, nytt slipp
11.35 – Fot
12.50 – Koblet. Bytter lokasjon
12.57 – Nytt Slipp
13.32 – Koblet.

Prøvedagen Avsluttet.

Dag 2, Dommer: Magnus R. Skaug

"Venter spent på å få slippe"
«Venter spent på å få slippe»

0800 – Slipp
08.37 – Los
09.15 – Ute av hørehold
10.35 – Kobla
10.57 – Nytt slipp
11.57 – Los
12.24 – Tap
15.00 – Hund koblet

Prøvedagen Avsluttet


 Thorbjørnrud hotell logo


1011 NO43771/16 O S Aron – Beagle
Tittel: N J(D)CH
Eier/Fører: Lindbeck, Roar

Dag 1, Dommer: Kjell Bentestuen

08.00 – Slipp
08.05 – Fot

1011 - Framstadseterfjellet

«Fint på Framstadseterfjellet og hunden er i fot 😄 «

10.15 – Fot

Dag 2, Dommer: Finn Hvalsbråten


1013 NO33778/19 Aha Knerten’s Iver – Beagle
Tittel: N UCH N BS CH SE VCH SE J(D)CH
Eier: Hansen, Arve
Fører: B. Halvorsen

Dag 1, Dommer: Bjørnar Bjørkevoll

Hundefører og beaglen Iver, Straks klare for slipp

Hundefører og beaglen Iver, Straks klare for slipp

08.00 – Slipp
08.20 – Fot
09.11 – Los
10.23 – Premielos
10.23 – Tap
10.57 – Koblet og nytt slipp
11.30 – Ny fot
Koblet.
Ny lokasjon
13.20 – Nytt slipp
14.20 – Koblet

Prøvedagen Avsluttet

Dag 2, Dommer: Geir Stenerud

08.00 – Slipp
09.05 – Fot
09.13 – Uttak
09.17 – Rådyr sett
10.39 – Premielos
Dødtap
11.50 – Nytt Slipp
12.12 – Ny Los
12.53 – Premielos, Rådyr
14.29 – Dødtap, Nytt slipp, Fot
14.52 – Uttak
15.15 – Dødtap.
15.15 – Hund koblet


Granlund logo


1014 NO44580/18 Svartpyttens Ask – Drever
Tittel: N J(D)CH N UCH
Eier/Fører: Ørpen, Roy

Dag 1, Dommer: Kenneth Rønningen

08.00 – Slipp
1014


Koblet og flyttet lokasjon
10.07 – Nytt slipp
11.22 – Koblet. Bytter lokasjon
11.55 – Nytt slipp
11.59 – Los
12.15 – Rådyr sett
12.23 – Rådyr sett igjen
13.00 – Premielos
13.45 – Full tid
13.50 – Koblet.
14.06 – Nytt slipp
14.09 – Los
14.57 – Gjentak
15.33 – Premielos

Prøvedagen Avsluttet

Dag 2, Dommer: Stener Ruud

08.00 – Slipp
09.53 – Los
10.40 – Premielos
11.04 – Full tid
12.37 – Nytt slipp
15.29 – Koblet


1015 NO36166/16 Glundbergbakken’s Raja – Drever
Tittel: SE N J(D)CH NMSP-19
Eier: Solbrekke, John Kristian
Fører: Ole Jørgen Henriksen

Dag 1, Dommer: Svein Lillegård
08.00 – Slipp
08.02 – Los
09.42 – Full tid
10.00 – Nytt slipp
10.15 – Los
12.30 – Nytt slipp
12.35 – Los
14.00 – Koblet

Prøvedagen Avsluttet

Dag 2, Dommer: Erik Brokerud


Hemer lås og dørtelefon logo


1016 NO33776/19 Aha Knerten’s Proffen – Beagle
Tittel: N UCH
Eier: Haugland, Inger Amundsen
Fører: Haugland, Tor

Dag 1, Dommer: Geir Stenerud

08.00 – Slipp
08.03 – Fot
08.36 – Uttak los
10.47 – Premielos
Premielos
Tap
For lagt tap, starter på nytt.
13.00 – Nytt slipp

"Muligens stor forskjell på vitringsforholda idag"
«Muligens stor forskjell på vitringsforholda idag»

 

Dag 2, Dommer: Øystein Smerud

08.00 – Slipp
09.16 – Los
Hare sett rett etter uttak
09.59 – Premielos
11.35 – Kobling og nytt slipp


1017 NO40233/18 Kira the 2’ one – Drever
Eier/Fører: Søgård, Jan Erik

Dag 1, Dommer: Stener Ruud

08.00 – Slipp
08.02 – Fot
08.03 – Uttak
09.06 – Premielos
10.18 – Full tid
10.53 – Kobling og nytt slipp
11.21 – Fot
11.30 – Los
13.30 – Premielos.
Sett Rådyr
14.10 – Nytt slipp

Prøvedagen avsluttet

Dag 2, Dommer: Mats Marka

Hundefører og dommer er klare for dag 2
«Hundefører og dommer er klare for dag 2»

08.00 – Slipp
(Dårlig mobildekning i terreng.)
08.10 – Fot
10.08 – Uttak
Premielos
Koblet og byttet lokasjon
12.10 – Nytt slipp
14.30 – Hund Koblet

Prøvedagen Avsluttet


Skau maskindrift logo


1018 NO44386/18 Haralias Traja – Drever
Eier: Bjørtomt, Åse Helene
Fører: Gåserud Jan Rune

Dag 1, Dommer: Arild Nygård

08.00 – Slipp
08.02 – Fot
08.04 – Uttak
08.30 – Rådyr sett
09.43 – Full tid
09.58 – Hund koblet
10.10 – Nytt slipp
10.30 – Fot
10.45 – Los
10.53 – Sett Hare
10.59 – Tap
12.01 – Gjentak
12.10 – Dødtap
Koblet
Byttet Lokasjon
12.50 – Nytt slipp
13.08 – Los
15.10 – Hund Koblet

Prøvedagen Avsluttes

Dag 2, Dommer: Kenneth Rønningen

08.00 – Slipp
08.14 – Fot
09.01 – Ny fot
09.11 – Los
09.37 – Losdyr konstantert

"Fint med Snø"
«Fint med Snø»

10.23 – Premielos
10.41 – Full tid
12.25 – Nytt slipp
12.56 – Los
13.34 – Rådyr sett
15.29 – Hund koblet

Prøvedagen Avsluttet


1020 NO38584/18 Brodern’s Desibel – Beagle
Eier/Fører: Haugen, Trond Arne

Dag 1, Dommer: Øystein Smerud

08.00 – Slipp
10.32 – Los, Tap
10.32 – Koblet og flytter lokasjon
11.18 – Ny fot
11.41 – Los, hvit hare sett
12.43 – Hundeeier koblet, Ville prøve rådyr
12.43 – Nytt slipp
14.08 – Los.
14.08 – Sett Rådyr
Dag 2, Dommer: Rune Hedegart

08.00 – Slipp

1020
09.31 – Los, Hare

"Hareboso der dommer og hundefører støkka den ut."
«Hareboso der dommer og hundefører støkka den ut.»

Dødtap på Hare
10.20 – Kobla
10.39 – Nytt slipp
11.35 – Hund Trukket


Bjertnæs sag logo


 1021 NO43721/16 SR Tigg – Drever
Tittel: N J(D)CH
Eier/Fører: Stensby, Ole Martin

Dag 1, Dommer: Bjørn Jakobsen

08.00 – Slipp
08.15 – Los
09.18 – Premielos
10.00 – Full tid
11.22 – Ny Los
11.58 – Rådyr sett
12.57 – Full tid
13.02 – Rådyr sett. Kobla i los

Dag 2, Dommer: Arild Nygård

08.00 – Slipp
08.07 – Los, Rådyr
09.09 – Losen går enda
09.41 – Full tid, hund er koblet

"Fornøyd hundeeier"
«Fornøyd hundeeier»

10.10 – Nytt slipp
10.23 – Fot
10.25 – Uttak

Rådyr bekreftet
Rådyr bekreftet

12.00 – Full tid – Koblingsordre gitt
14.00 – Nytt slipp
14.36 – Los, Rådyr
15.50 – Koblet i los

Prøvedagen Avsluttet


1022 NO48701/16 Gitmarkbakken’s Tilia – Beagle
Tittel: N SE J(D)CH
Eier/Fører: Githmark, Marius

Dag 1, Dommer: Erik Brokerud
08.00 – Slipp
Los
Premielos
Fulltid

Dag 2, Dommer: Roy Lindstrøm

08.00 – Slipp
08.50 – Fot
09.33 – Los
09.56 – Bytter lokasjon grunnet annen hund
10.15 – Nytt slipp
10.23 – Fot
13.40 – Los


Vika rør logo


1023 NO38586/18 Brodern’s EK-Fru. Johnsen – Beagle
Tittel: N J(D)CH SE J(KOMBI)CH
Eier/Fører: Kerim, Espen Dybesland

Dag 1, Dommer: Dag Inge Bjørkevoll

08.00 – Slipp

1023
08.10 – Fot
11.37 – Kobla, slipper på nytt. – Rett i fot
13.13 – Går fremdeles i fot
15.35 – Hund koblet

Prøvedagen Avsluttes

Dag 2, Dommer: Svein Lillegård

08.00 – Slipp
08.15 – Fot
08.29 – Los – Hare på snø
09.00 – Hvit hare sett
12.45 – Los, 40 min, Hare


1026 NO56714/13 Lyngdølen’s Bella Ii – Drever

Tittel: N J(D)CH N UCH
Eier: Bakke, Kjetil
Fører: Vebjørn Iler

Dag 1, Dommer: John Anders Nesbakken

08.00 – Slipp

102608.31 – Uttak
09.52 – Premielos
Hare sett
11.40 – Nytt slipp
11.46 – Uttak
12.43 – Premielos
13.20 – Full tid Rådyr.
13.20 – koblet
13.28 – Nytt slipp
14.00 – Hund koblet.

Prøvedag Avsluttet.

Dag 2, Dommer: Bjørn Jakobsen

08.00 – Slipp
08.43 – Los, Rådyr


Alfa Logo